מזוודות חורף לעומת מזוודות קיץ

מזוודות חורף לעומת מזוודות קיץ

מזוודות משמשות אותנו כאשר אנו יוצאים לנסיעות או טיסות, לפעמים זה לחופשה, לפעמים עסקים ולפעמים גם דברים אחרים. אל תוך המזוודה אנו דוחסים את כל מה שנזדקק לו במשך התקופה בה נשהה מחוץ לבית, לכן אנו רוצים מזוודה מרווחת, בעלת מספר תאים אשר תאפשר לנו לסדר הכל בקפידה. מצד שני אנו לא רוצים מזוודה גדולה מידי, אלף בגלל שזה לא נוח לסחוב, ובית בגלל שמקרים רבים אנו נמצאים בטיסות בהן יחייבו אותנו עבור משקל יתר של המזוודה.

האם יש הבדל בין מזוודת קיץ לבין מזוודת חורף? הבה נבחן מזוודות חורף לעומת מזוודות קיץ.

מזוודות חורף ומזוודות קיץ נבדלות בינהן בעיקר בתכולה. מן הסתם מזוודות קיץ מכילות בגדים קצרים וקלים, ואילו מזוודות חורף מכילות בדרך כלל בגדים ארוכים ומחממים, זוהי מהות ההבדל אך יש לזה השלכות רבות. מזוודות קיץ מאפיינות חופשות של חודשי הקיץ, כאשר אנו נוסעים לנופשונים ביעדים חמים אשר במקרים רבים כוללים ים ובריכה. כל הבגדים והאביזרים שניקח איתנו במזוודה קשורים לקיץ – בגדים קצרים וקלים, בגדי ים, כפכפים, כובע נגד שמש וכו'. מזוודות חורף לעומת זאת מתאימות לחופשות סקי, הן מכילות בתוכן בגדים חמים אשר באופן טבעי תופסים נפח ומשקל רב יותר מאשר פרטי לבוש קייצים. כמו כן במזוודות חורף אנו עשויים לקחת איתנו אביזרים נלווים כמו כפפות וכובעים מחממים. ניתן גם לקנות סט מזוודות שמשתלם למשפחה, למשל.

תוכן המזוודה הוא אחד ההבדלים המהותיים אך לא היחידים בין מזוודות קיץ וחורף. אמנם אנו לא צועדים קילומטרים עם מזוודה אך בכל זאת בחורף ישנו סיכון נוסף שהמזוודה תירטב. מהבחינה הזו מזוודות חורף לעומת מזוודות קיץ נבדלות בינהן גם בסוג החומרים – ישנן מזוודות בד וישנן מזוודות קשיחות העשויות פוליפרופילן, חומר דמוי פלסטיק. אני לא טוען שמזוודות אלו אינן מתאימות לשימוש בקיץ, אך החומר הקשיח מהווה יתרון במידה ונלקעתם לגשם כבד המזוודה עדיין תישאר יבשה. הבעיתיות במזודות פלסטיק היא שהן מעט יותר כבדות ממזוודות בד וגם כך בחורף אנו בבעיה שכל הביגוד כבד. לעומתם יש את מזוודות הבד, בדרך כלל יש בהן מידה כל שהיא של עמידות למים אך תחת גשם כבד רובן ירטבו. אלא אם כן הן עשויות מבד בליסטיק ניילון צפוף, זהו חומר חזק, גמיש ודוחה מים.

שימו לב שניתן לרכוש כיסוי מיוחד למזוודה המגן עלייה מפני מים אך גם בפני שריטות וקרעים. כיסוי למזוודה מגיע במידות סטנדרטיות ובמגוון עיצובים ייחודיים שאף יעזרו לכם לזהות את המזוודה במסוע המזוודות של שדה התעופה.

השאירו תגובה